fbpx
 

3 dobre nawyki, które możesz wypracować w nowym roku!

2020 rok zbliża się nieubłaganie. To znakomita okazja, by wreszcie zrobić dla siebie coś dobrego. Jeśli chcesz zadbać o siebie w nowym roku, sprawdź, jakie realne kroki możesz podjąć, by czuć się lepiej fizycznie i psychicznie! 

1.Zacznij oszczędzać

Troska o finanse często potrafi spędzać sen z powiek. Wiemy o tym doskonale i dlatego staramy się zawsze dbać o oszczędzanie. Postaraj się co miesiąc odkładać określoną sumę. Jeśli nie potrafisz oszczędzać normalnie, skorzystaj z jednej z ciekawych metod bankowych. Dobrą opcją są tzw. końcówki, czyli automatyczne przelewanie na konto oszczędnościowe drobnych kwot. Jak to działa? Przykładowo, jeśli zrobisz zakupy do 176 złotych, to bank zaokrągli ten wydatek do 180 złotych i przeleje 3 złote na konto oszczędnościowe. Dzięki temu przy każdorazowym robieniu zakupów można naprawdę sporo zaoszczędzić!

2. Sprawdzaj dzienną liczbę kroków

Choć praca w opiece często wymaga od nas regularnego chodzenia, to czasem zdarzają się nieco spokojniejsze dni. Warto jednak dla własnego zdrowia monitorować dzienną liczbę kroków – w ten sposób dbasz m.in. o układ krążenia, a więc i o pracę serca. Aby kontrolować dzienny ruch, warto zainstalować aplikację w telefonie.

3. Nie odkładaj drobiazgów

Wszyscy znamy te codzienne “zapychacze”. Doszycie guzika do koszuli. Umówienie się do lekarza. Uzupełnienie zapasu kartek. Oddanie książki do biblioteki. Czynności, które nie zajmą wiele czasu, a odłożone piętrzą się i powodują frustrację. W nowym roku warto wyrobić sobie nawyk poświęcenia codziennie 15 minut na wykonanie przynajmniej jednej rzeczy, która zalega od dłuższego czasu. Dzięki temu będziesz mieć spokojną głowę!

 PolandGerman