fbpx
 

Domowe spa – jak to zrobić?

Nic tak nie regeneruje ciała po całym dniu jak godzina relaksu w wannie. Warto urozmaicić zwykłą kąpiel i wyczarować sobie domowe spa. Dzięki temu dogłębnie zadbasz o skórę i przy okazji zastosujesz aromaterapię, która pozwala odprężyć się i zapomnieć o obowiązkach.

Domowe spa – czego potrzebujesz?

Najważniejszym punktem domowego spa jest oczywiście porządna kąpiel. Warto napełnić wannę wodą i dodać do niej ulubione produkty. Mogą to być sole (kryształki) wzbogacone o różne aromaty (lawendowe, leśne itd.). Poza tym, że pięknie pachną, to jeszcze działają odżywczo na skórę z uwagi na zawartość pierwiastków, np. magnezu czy krzemu. Warto jednak sprawdzić, czy na pewno posiadamy taką sól – zwykłe, mineralne sole zapachowe nie mają właściwości nawilżających czy odżywczych.

Drugim elementem jest pachnący płyn do kąpieli. Wybierz swój ulubiony zapach. Jesienią i zimą polecamy zwłaszcza wszelkie słodkie i korzenne aromaty, np. czekoladowe, cynamonowe czy pierniczkowe. Wiosną i latem warto odprężać się w towarzystwie kwiatowych, lekkich zapachów.

I na koniec do kąpieli warto dodać odrobinę przyjemności. Może to być kieliszek wina, ulubiona herbatka albo kilka kostek czekolady. Wybierz najlepszą opcję i ciesz się relaksem!

Po  kąpieli – dogłębne nawilżenie

Jeśli masz wrażenie, że twoja skóra jest przesuszona i szorstka, to warto do domowego spa włączyć również nawilżanie naturalnymi musami. Musy są cięższe od balsamów do ciała, ponieważ zawierają więcej olejów. Dzięki temu dogłębnie nawilżają i pozwalają cieszyć się promienną, miękką skórą.

Zadbaj o twarz

Trudno mówić o domowym spa bez przeznaczenia chwili na zadbanie o skórę twarzy! Jeśli chcesz mieć pewność, że składniki aktywne będą dobrze wchłaniać się w skórę, zastosuj peeling, który pozwoli pozbyć się brudu i resztek naskórka. Później przemyj twarz wodą różaną i nałóż na nią maseczkę w płachcie. Mają one świetne działanie nawilżające i już 20 minut z taką maseczką wystarczy, by móc po chwili cieszyć się promienną skórą!PolandGerman