fbpx
 

Jak chronić się przed słońcem?

Upały bardzo obciążają organizm, dlatego warto pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą Ci lepiej przetrwać wysokie temperatury. Ciało Ci za to podziękuje – nie tylko mniejszym zmęczeniem, ale też zdrowiem! Sprawdź, czy stosujesz się do wszystkich zasad ochrony przed promieniowaniem słonecznym.

 

Stosuj dobre okulary przeciwsłoneczne

Tanie, bazarkowe okulary mogą wyrządzić więcej złego niż dobrego. Pamiętaj, że wybierając okulary przeciwsłoneczne należy stawiać na takie z filtrem UV 400, ponieważ to jedyny filtr, który w 100% chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem. My polecamy też wybierać okulary wzbogacone dodatkowo o filtr polaryzacyjny, który eliminuje szkodliwe odblaski. Jest niezastąpiony zwłaszcza podczas prowadzenia samochodu – przy dużym nasłonecznieniu nie będziesz musiał martwić się o oślepiające odblaski.

Pamiętaj o nakryciu głowy

O ile w słoneczne dni większość osób pamięta o stosowaniu filtrów UV, o tyle o nakrycie głowy dba niewielka część. Warto jednak podkreślić, że słońce ma też destrukcyjny wpływ na skórę głowy. Silne promieniowanie może przesuszać i nawet doprowadzić do wypadania włosów. Warto dbać o kapelusze i czapki, które chronią skórę głowy przed nadmiernym przegrzaniem. Dobrą opcją są również przewiewne chustki z naturalnych tkanin.

Dbaj o przewiewne tkaniny

Odkrywanie ciała w upalne dni wcale nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ może jeszcze bardziej sprzyjać rozgrzaniu skóry. Znacznie lepszą opcją jest noszenie dłuższych, ale przewiewnych ubrań. Wybierając stroje na lato, zwróć uwagę na to, czy są wykonane z naturalnych tkanin. Latem świetnie sprawdza się len, wiskoza czy bawełna. Koniecznie unikaj za to poliestru, ponieważ nie należy on do tkanin „oddychających” i nie odprowadza potu, przez co może szybko doprowadzić do przegrzania.PolandGerman