fbpx
 

Jak zadbać o skórę po zimie?

Choć zima jeszcze trwa, to już niecierpliwie rozglądamy się za pierwszymi promieniami wiosennego słońca. Skóra po zimie wymaga szczególnej troski, dlatego warto zadbać o nią już teraz, by odżywić i przygotować ją na nowy, wspaniały sezon. Zastanawiasz się, jak przygotować skórę na nadejście wiosny? Sprawdź!

 

Złuszczanie skóry po zimie

Suchy, szary naskórek warto złuszczyć – dzięki temu skóra będzie lepiej przygotowana na wchłanianie składników odżywczych, a przy tym zyska nieco blasku. Jak wykonać złuszczanie? To zależy. Można udać się na profesjonalny zabieg do kosmetyczki. Jeśli jednak chcesz zrobić to samodzielnie w domu, to możesz zainwestować w zestaw kwasów z odpowiednim stężeniem, przeznaczony do stosowania w domu. Do delikatnego złuszczenia wystarczy wykonywanie regularnych peelingów.

Czas na odżywianie

Dobrze oczyszczona skóra potrzebuje składników odżywczych! Można je zapewnić na przykład poprzez maseczki łagodzące i rewitalizujące. W ostatnich latach bardzo popularne stały się maseczki w płachcie, które są mocno nawilżające. Warto wybierać takie, które zawierają w składzie np. aloes – dzięki temu będą też działały nieco kojąco na skórę.

Zadbaj o nawodnienie

Skóra nie będzie wyglądała pięknie po żadnym kosmetyku, jeśli będziesz spożywać zbyt mało wody. Zimą i wczesna wiosną często niechętnie sięgamy po czystą wodę i raczej wybieramy ciepłe napoje, np. herbatę czy kawę. Wykorzystaj to – przygotuj sobie ciepłą wodę z cytryną i popijaj regularnie przez cały dzień. Dzięki temu pozostaniesz nawodniona, a Twoja skóra będzie wyglądała naprawdę promiennie!

Najlepsze składniki odżywcze dla skóry

Po zimie warto zadbać też o kremy bogate w dobre składniki odżywcze. Do takich zaliczamy chociażby kwas hialuronowy, retinol, koenzym Q10 czy witaminę C.PolandGerman