fbpx
 

Kawa Ci nie służy? Wypróbuj zdrowe, alternatywne napoje pobudzające!

Kawa, choć niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych napojów pobudzających, nie służy wszystkim. Kawy nie powinny spożywać między innymi osoby zmagające się z wrzodami żołądka, kamicą dróg żółciowych czy z osteoporozą. Na szczęście w sklepach można znaleźć kilka ciekawych alternatyw dla klasycznej kawy. Sprawdź nasze propozycje!

 

 

Yerba mate – ziołowa alternatywa dla kawy

Yerba Mate to napój przygotowywany z liści oraz łodyżek Ostrokrzewu Paragwajskiego. Yerba wywodzi się z Ameryki Południowej i tam jest zdecydowanie najczęściej spożywana, jednak i w Europie znalazła wielu zwolenników. To, co wyróżnia yerbę, to przede wszystkim właściwości zdrowotne. Znajdziesz w niej większość mikroelementów niezbędnych do funkcjonowania ludzkiego organizmu. Ponadto yerba mate jest również bogata w witaminy z grupy B oraz dużą porcję przeciwutleniaczy. Warto podkreślić, że zawartość kofeiny w liściach ostrokrzewu jest zbliżona do zawartości kofeiny w kawie – z tą różnicą, że yerba pobudza na dłużej.

Woda lub herbata z imbirem

Imbir to roślina o silnym działaniu rozgrzewającym i antybakteryjnym, dlatego warto sięgać po nią zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Ciepła szklanka wody z cytryną i imbirem postawi Cię rano na nogi lepiej niż filiżanka kawy, a ponadto zadba o ochronę organizmu przed szkodliwymi drobnoustrojami. Woda z imbirem dodatkowo poprawia krążenie krwi oraz ułatwia trawienie.

Matcha – niezwykła herbata

Matcha to herbata o intensywnym, zielonym kolorze, która jest znana z bardzo dużej zawartości antyoksydantów. Warto podkreślić, że matcha działa bardziej pobudzająco niż zwykła herbata, dlatego jest dobrą opcją dla osób, które nie mogą pić klasycznej kawy. Matcha sprzyja również szybszej utracie zbędnych kilogramów. Dodatkowo działa uspokajająco, dlatego jest idealnym napojem dla osób, które żyją w dużym stresie.PolandGerman