fbpx
 

Kursy przydatne w pracy opiekunki

Chcesz podjąć pracę jako opiekunka, ale nie masz doświadczenia? A może już jesteś opiekunką, ale chciałabyś rozszerzyć zakres swoich umiejętności i wiedzy, by zarabiać więcej? Sprawdź, jakie kursy przydają się w pracy opiekunki!

Kurs opieki nad osobami starszymi

To właściwie absolutna podstawa! Dzięki takiemu szkoleniu zyskujesz niezbędną wiedzę o opiece nad osobami starszymi. Na co zwrócić uwagę przed wyborem kursu? Na pewno warto zerknąć na to, czy kwalifikacje, które uzyskasz po wybranym szkoleniu, będą poświadczone certyfikatem zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Czy warto rozważyć zrobienie takiego kursu? Zdecydowanie tak! Dzięki niemu zyskasz możliwość legalnego zatrudnienia z potwierdzonymi kwalifikacjami – to ważne dla wielu potencjalnych pracodawców. Na takim szkoleniu omawia się m.in. problemy geriatryczne, nietypowe zachowania osób starszych oraz wszelkie czynności związane z opieką, w tym żywienie, higienę czy zaspokajanie podstawowych potrzeb.

Kurs pierwszej pomocy

Opieka nad osobami starszymi bywa trudnym zadaniem, zwłaszcza, gdy są to osoby bardzo chore. Kurs pierwszej pomocy może być przydatny w takim zawodzie – odświeżysz sobie wiedzę i będziesz wiedziała, jak zachować się w kryzysowej sytuacji. Warto podkreślić, że nie jest to kurs obowiązkowy, ale aktualna wiedza z zakresu pierwszej pomocy z pewnością będzie mile widziana w CV.

Kurs językowy

To propozycja dla osób, które nigdy nie miały styczności z językiem niemieckim, a muszą przyswoić go sobie w możliwie jak najkrótszym czasie. Kurs językowy to świetny pomysł – korzystając z konkretnych materiałów i z pomocy mentora, możesz nauczyć się języka lepiej i efektywniej.

 PolandGerman