fbpx
 

Majówka na rowerze? Sprawdź, jakie korzyści przynosi jazda rowerem!

Jazda rowerem to jedna z najlepszych aktywności fizycznych, ponieważ można wykonywać ją „przy okazji”, pod warunkiem, że wybierzesz rower zamiast komunikacji miejskiej czy samochodu. Poza tym ten sport doskonale wpływa na całe ciało i może być wykonywany przez osoby w różnym wieku. Dowiedz się, dlaczego warto wyciągnąć rower z piwnicy i spędzić na nim całą wiosnę i lato!

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Dla pięknych nóg.

Regularna jazda na rowerze świetnie wysmukla nogi i wzmacnia mięśnie. Dzięki temu łydki i uda są w doskonałej formie i wyglądają dobrze przez cały rok! Poza tym aktywność fizyczna zapobiega też rozwojowi cellulitu oraz żylaków, dlatego każda przejażdżka rowerem zamiast autem ma znaczenie dla twojego zdrowia i wyglądu!

Dla wzmocnienia serca.

Jazda na rowerze pozytywnie wpływa również na układ krążenia. Jeśli chcesz cieszyć się zdrowym sercem przez długie lata, zdecydowanie warto przesiąść się na rower! Dzięki temu zapobiegasz rozwojowi miażdżycy, która w przyszłości mogłaby doprowadzić do udaru czy zawału serca. Jazda na rowerze umożliwia głębokie oddychanie, co z kolei sprzyja świetnemu dotlenieniu organizmu. To ważne zwłaszcza dla tych osób, które większość dnia spędzają w pozycji siedzącej – dotlenienie sprawia, że czujemy się lepiej. Ponadto jazda na rowerze zwiększa też wydolność organizmu.

Dla środowiska.

Nie od dziś wiadomo, że rower jest jedną z najbardziej ekologicznych opcji na przemieszczanie się między różnymi miejscami. Wybierając rower, dbasz nie tylko o swoje zdrowie, ale również o środowisko! Warto o tym pamiętać i zrezygnować czasem z podróży samochodem na rzecz dwóch kółek.

 PolandGerman