fbpx
 

Nadmierne wypadanie włosów – co robić?

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Warto wiedzieć, że tej przypadłości można zaradzić (przynajmniej częściowo) naturalnymi sposobami. Borykasz się ze zwiększonym wypadaniem włosów? Sprawdź, co może Ci pomóc!

 

Morfologia krwi a wypadanie włosów

Rozpoznanie problemu z wypadaniem włosów warto rozpocząć od diagnostyki krwi. Dlaczego? Ponieważ hormony mają ogromny wpływ na skórę oraz na włosy. Przy zaburzeniach hormonalnych włosy mogą wypadać w bardzo dużych ilościach, ale po rozpoczęciu leczenia sytuacja powinna się unormować. Dlatego właśnie tak ważne jest, by zadbać o diagnostykę. Podczas badań warto uwzględnić m.in. poziomy hormonów tarczycy, hormony żeńskie i męskie (za łysienie może odpowiadać m.in. nadmiar hormonów męskich), poziom witaminy D3, żelaza, miedzi, cynku, potasu, kortyzolu czy witaminy B12. Dalsze postępowanie powinno być oparte o otrzymane wyniki badań. Niedobory należy uzupełniać po uzgodnieniu planu leczenia z lekarzem specjalistą.

Jak naturalnie wzmocnić włosy i powstrzymać wypadanie?

Istnieje kilka naturalnych sposobów, które pomogą Ci wzmocnić włosy np. w przypadku sezonowego osłabienia, które nie ma związku z niedoborami. W takiej sytuacji warto zadbać o spożywanie naparu ze skrzypu i pokrzywy. Oba te zioła pozytywnie wpływają na pobudzenie wzrostu włosów, a ponadto zmniejszają ich wypadanie. Skrzyp i pokrzywę należy pić codziennie, by zobaczyć najlepsze efekty.

Na wypadanie włosów mogą pomóc również wcierki pobudzające wzrost nowych włosów. Wybór najlepszej dla Ciebie wcierki warto uzgodnić z trychologiem. Dobrym sposobem na wsparcie porostu nowych włosów może być też peeling do skóry głowy, który pomaga usunąć martwy naskórek i jednocześnie poprawia krążenie krwi. Peelingi często zawierają składniki, które dodatkowo wpływają na krążenie, takie jak np. olejek miętowy czy wyciąg z kawy.PolandGerman