fbpx
 

Nowe zlecenie dla opiekunki. Co zabrać ze sobą? Część I

Czeka cię wyjazd na pierwsze albo nowe zlecenie? Zastanawiasz się, co spakować do walizki, by nie przesadzić, ale też by nie musieć dokupować dodatkowych rzeczy na miejscu? Zapoznaj się z naszą listą i sprawdź, czy pomyślałaś o wszystkich rzeczach!

Wygodne ubrania

Praca przy seniorach jest głównie wykonywana w domu, dlatego w pierwszej kolejności warto zadbać o wygodną odzież. Nie wszyscy preferują dresowe ubrania na co dzień, z pewnością jednak warto postawić na naturalne materiały, które zapobiegną nadmiernej potliwości i zadbają o odpowiedni przewiew. Polecamy też schować do walizki jakiś elegancki komplet – przyda się podczas ewentualnych spotkań rodzinnych czy wyjść seniora, podczas których opiekunka musi towarzyszyć. Poza tym na pewno warto postawić na takie ubrania, które nie krępują ruchów. Z doświadczenia opiekunek wiemy, że najlepiej sprawdzają się materiały wzorzyste, które lepiej ukryją np. ewentualne zabrudzenia powstałe w ciągu pracy.

Niezbędne lekarstwa

Jeśli wiesz, że za granicą możesz mieć problem z dostępem do niektórych leków i nie chcesz tracić pieniędzy na wizyty u lekarza, uprzedź wcześniej swojego doktora o wyjeździe i poproś o wypisanie recept na więcej opakowań leków. Dzięki temu będziesz mogła wykupić je z wyprzedzeniem i zabrać wszystkie ze sobą. Polecamy też zabrać ze sobą elektrolity oraz np. leki na przeziębienie – warto mieć coś przy sobie w okresie jesienno-zimowym. Dobrze jest też spakować do walizki multiwitaminę albo witaminę D – w okresie od września do kwietnia wszyscy powinniśmy ją suplementować dla lepszego samopoczucia i zdrowia.

Odpowiednio wyposażony telefon

Dzięki dzisiejszym możliwościom technologicznym, nie trzeba zabierać ze sobą kilku dodatkowych rzeczy. W telefonie możecie zainstalować mapy offline, które umożliwią wam swobodne zwiedzanie okolicy. Ponadto w smartfonach znajdziecie też latarkę i niezbędne aplikacje, np. krokomierz.PolandGerman