fbpx
 

Nowe zlecenie dla opiekunki. Co zabrać ze sobą? Część II

Dziś zapraszamy na drugą część artykułu z naszymi pomysłami na to, co warto spakować do walizki przed wyruszeniem do nowej rodziny. Zachęcamy do lektury!

Językowe niezbędniki

Praca w innym państwie wiąże się z koniecznością przyswojenia sobie języka. Warto zabrać ze sobą kilka „pomocy naukowych”, które przyspieszą naukę. Przydatny może być chociażby podręczny słownik (w każdej chwili możesz sprawdzić nieznane słówko). Jeśli często korzystasz z telefonu, wypróbuj też ciekawe aplikacje do nauki – będą przypominać ci w ciągu dnia o nowych słówkach do przerobienia! Jeśli wolisz bardziej tradycyjne metody, polecamy też fiszki, które można nosić ze sobą i uczyć się nowych słówek w wolnych chwilach.

Kawałek domu

Warto mieć na wyjeździe coś, co kojarzy nam się z rodzinnym domem i z bliskimi. Mogą to być zarówno pamiątki, jak i nieco bardziej praktyczne rzeczy, na przykład ulubiona miseczka czy kubek. Polecamy też zabrać ze sobą laptopa – dzięki temu będziecie mogły w wygodny sposób korzystać z wideokonferencji, by rozmawiać z rodziną w wolnym czasie.

Drobne przyjemności

Nie samą pracą człowiek żyje! Nie zapomnij zabrać ze sobą rzeczy, które uprzyjemnią ci chwile wolne od pracy. Nasze podopieczne najczęściej zabierają książki, włóczkę wraz z drutami, krzyżówki. Warto też rozważyć spakowanie maty gimnastycznej – jest bardzo lekka i odpowiednio złożona nie zajmie dużo miejsca w walizce (albo można też przypiąć ją np. do plecaka), a za to przyda się do wykonywania porannych lub wieczornych ćwiczeń. Odrobina rozciągania pozwoli ci utrzymać w dobrej kondycji kręgosłup. Na macie można też wykonywać bardziej energiczne ćwiczenia, które zapobiegną tyciu.

 PolandGerman