fbpx
 

PANI AGNES ZE STROMBERG (ZASTĘPSTWO OD 23.10)

Data wyjazdu: od 23.10
Czas pracy: 2 miesiące
Miejsce: 59302 Stromberg
Znajomość języka: komunikatywna
Wynagrodzenie: 1450€ netto/m-c

Na doświadczoną Opiekunkę z komunikatywną znajomością języka niemieckiego i z prawem jazdy oczekuje 88-letnia Pani Agnes, która waży 60 kg i mierzy 163 cm.

Podopieczna jest w pełni komunikatywna i nie zmaga się z demencją. Seniorka jest mobilna – porusza się przy rolatorze. Pani Agnes jest po udarze, ale ma tylko lekko mniej sprawną jedną stronę ciała, ale jest to praktycznie niewidoczne, stara się być samodzielna, potrzebuje jedynie czasem drobnej pomocy. Podopieczna jest kontynentna. Seniorka dobrze przesypia noce i nie trzeba do niej wstawać. Seniorka lubi spacery, dużo czasu spędza na oglądaniu telewizji oraz graniu w karty. Podopieczna wiele rzeczy robi sama, lubi rozmawiać i opowiadać, jest kontaktowa i miła z natury.

Pani Agnes mieszka w dużym domu na wsi, razem ze swoim 53-letnim synem, który ma zespół Downa, ale zupełnie nie wymaga opieki ze strony opiekunki, wymaga jedynie uwzględnienia go w posiłkach przygotowywanych przez opiekunkę. Seniorka sama dba o syna, na tyle na ile pozwalają jej siły. Syn jest osobą małomówną i spokojną, większość czasu w domu spędza u siebie w pokoju. Do dyspozycji opiekunki jest oddzielne piętro z dwoma pokojami i osobną łazienką oraz z osobnym telewizorem i radiem. W sypialni opiekunki jest duże podwójne wygodne łóżko. Na miejscu jest dostęp do internetu. Sklepy oddalone są 10-15 minut na piechotę (m.in. Netto)

Do zadań opiekunki należała będzie pomoc w codziennych czynnościach tj. zakupy, gotowanie, sprzątanie, pranie, towarzyszenie podopiecznej przy kąpieli, drobna pomoc przy ubieraniu/rozbieraniu, spacery przy ładnej pogodzie, sporadycznie wizyta lekarska samochodem czy czasem wyjazd razem seniorką do sklepu lub na cmentarz. Seniorka ma córkę, która mieszka daleko i pojawia się średnio raz na tydzień lub raz na 2 tygodnie(w sobotę). Córka przywozi wtedy świeże jajka od rolnika, napoje i dobrą kawę. Córka jest sympatyczną i pomocną osobą. Sąsiedzi w domu obok domu seniorki to też bardzo mili ludzie.
Jest to spokojne zlecenie, na którym opiekunka pracuje w naprawdę miłej atmosferze. Stała opiekunka wróci tu po dwóch miesiącach przerwy.


Aplikuj już dziś!PolandGerman