fbpx
 

PANI ANNELIESE Z RHEDA-WIEDENBRÜCK (ZASTĘPSTWO OD 24.06.)

Data wyjazdu: od 24.06.
Czas pracy: 2 miesiące
Miejsce: 33378 Rheda-Wiedenbrück
Znajomość języka: komunikatywna lub dobra
Wynagrodzenie: 1550€ netto/m-c

Na doświadczoną Opiekunkę oczekuje 97-letnia Pani, która waży 50kg i ma 155cm wzrostu.

Pani Anneliese cierpi na demencję, gorzej słyszy na jedno ucho oraz na problemy ze wzrokiem po wylewie. Seniorka jest inkontynentna, w ciągu dnia nosi wkładki, a na noc, pieluchomajtki. U Pani występuje nadciśnienie. Podopieczna ma problemy sercem, tzn. cierpi na niewydolność oraz zaburzenia rytmu serca. Pani porusza się przy rolatorze lub na wózku inwalidzkim. Seniorka bywa jednak zagubiona przez swoje problemy ze wzrokiem oraz słuchem, potrzebuje wtedy wsparcia, uspokojenia i rozmowy.
Podopieczna lubi słuchać radia oraz telewizji, a przy ładnej pogodzie, wychodzić na spacery (na które potrzebny jest wózek inwalidzki).

Podopieczna mieszka sama w dużym mieszkaniu w mieście. Do dyspozycji opiekunki jest oddzielny pokój z dostępem do internetu oraz łazienka. Większe sklepy znajdują się w odległości 1-1,5km od domu, do dyspozycji opiekunka ma również rower.

Do zadań opiekunki należała będzie pomoc w codziennych czynnościach tj. zakupy, gotowanie, sporadycznie sprzątanie, prasowanie, towarzyszenie seniorce na spacerach oraz przy higienie osobistej (w tym przy zmianie wkładek / pieluchomajtek). Do seniorki 2 razy dziennie przychodzi Pflegedienst z lekami, przychodzi również terapeuta.

Córka seniorki mieszka 2 ulice dalej, rodzina odwiedza podopieczną 2-3 razy w tygodniu, opiekunka ma wtedy dłuższy czas wolny – w normalnym trybie pracy czas wolny jest również codziennie po obiedzie (około 2-3h). Rodzina jest miła oraz pomocna.


Aplikuj już dziś!PolandGerman