fbpx
 

Po czym poznać uczciwą firmę?

Planujesz rozpocząć pracę jako opiekunka? Przed podjęciem współpracy z agencją, warto poświęcić chwilę na rozpoznanie sytuacji. Na rynku jest wiele firm, które deklarują pomoc dla osób, które chciałyby wyjechać do Niemiec i zacząć tam pracować. Warunki, jakie oferują, bywają jednak bardzo różne – porządny rekonesans pozwoli ci wybrać najlepszą ofertę.

Legalna praca

Jeśli chcesz wiedzieć, czy dana agencja pracuje uczciwie, sprawdź, czy jest ona zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Bez tego firma nie może oferować pracy za granicą. W rejestrze można też skontrolować, czy dane, które otrzymaliśmy od firmy, są zbieżne z tymi oficjalnymi. Po stwierdzeniu legalności przedsiębiorstwa, można przejść do kolejnego etapu, czyli do porozmawiania z pracownikami. Wiele osób unika bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, które pracują dla danej firmy. To duży błąd – opiekunka, która mieszka w Niemczech co najmniej kilka miesięcy, będzie potrafiła odpowiedzieć na twoje pytania, a poza tym chętnie też doradzi i pomoże, gdyby zaszła taka potrzeba.

Umowa

Uczciwa firma nigdy nie zaproponuje ci pracy „na czarno”. Warto o tym pamiętać i decydować się wyłącznie na spotkania z osobami, które już w ofercie deklarują podpisanie odpowiedniej umowy. Gwarantuje ci ona nie tylko pewność, że w przypadku kontroli nie poniesiesz konsekwencji. Uczciwa firma, która pracuje legalnie, ma obowiązek zapewnić urlopy płatne czy zdrowotne. Czas do wypoczynku to jedno z twoich praw. Jeśli firma wymiguje się od ewentualnych urlopów czy dni wolnych – lepiej od razu wybrać inną ofertę.PolandGerman