fbpx
 

Poznaj tajniki aromaterapii

Olejki eteryczne od lat są stosuje się jako remedium na różne dolegliwości. Warto zacząć z nich korzystać – działanie aromaterapii jest po prostu nieocenione! Oczywiście, żeby przynosiła efekty, należy korzystać z naturalnych, a nie syntetycznych olejków eterycznych. Co warto wiedzieć o inhalacjach z wykorzystaniem olejków?

Aromaterapia – znana już od starożytności

Aromaterapię doceniali zwłaszcza starożytni Egipcjanie. Dziś śmiało możemy korzystać z ich dorobku i naszej uaktualnionej wiedzy, by wspierać organizm w zachowaniu zdrowia.  Warto wiedzieć, że różne rośliny zawierają cenne związki chemiczne, które ulatniają się na przykład wtedy, gdy połączymy olejek z ciepłą wodą i zastosujemy inhalacje. Do aromaterapii można wykorzystywać mnóstwo olejków, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Przykładowo, jeśli masz problemy ze snem, a dodatkowo czujesz się zestresowana, warto postawić na olejek lawendowy. Jeśli z kolei dopadnie Cię infekcja dróg oddechowych, wypróbuj olejek z eukaliptusa albo z mięty pieprzowej. Na choroby dobrze sprawdza się również olejek z drzewa herbacianego. Jeśli dopadają Cię migreny, to polecamy zastosować olejek grejpfrutowy.

Jak używać olejków eterycznych?

Poza wspomnianymi już inhalacjami, olejki eteryczne można stosować jeszcze na dwa sposoby. Pierwszym jest dodawanie kilku kropel do nawilżaczy powietrza – dzięki temu olejek będzie unosił się w powietrzu i rozpylał po całym pokoju. Drugi sposób to zastosowanie specjalnego kominka aromaterapeutycznego, do którego wkłada się świeczkę. Do specjalnego naczynia należy wlać odpowiednie stężenie wody i olejku. Po odpaleniu świeczki z jednej sesji aromaterapii warto korzystać przez około godzinę .PolandGerman