fbpx
 

Prezentownik dla opiekunki

Dzisiejszy post kierujemy właściwie nie do opiekunek, ale do ich bliskich. Święta coraz bliżej, więc warto pomyśleć o kupnie prezentów. Z tej okazji przygotowaliśmy pomysł na prezentownik dla opiekunki. Wśród naszych propozycji znajdziecie coś praktycznego i coś relaksującego – sprawdźcie, która opcja przypadłaby do gustu bliskiej Wam osobie!

Czas na relaks – idealny prezent dla opiekunki

Opiekunka, która zajmuje się leżącym pacjentem, musi sporo natrudzić się w ciągu dnia, by spełnić wszystkie potrzeby seniora. Jej kręgosłupowi z całą pewnością przyda się relaks. Bon na masaż może być znakomitym pomysłem! Jeśli bliska Ci opiekunka często skarży się na bóle kręgosłupa, postaw raczej na masaż medyczny. Jeśli jednak jest w dobrym stanie fizycznym, wybierz masaż relaksacyjny, najlepiej z pachnącymi olejkami (czekoladowym, pomarańczowym, a może różanym?).

Przyjemne z pożytecznym

Jeśli bliska Ci opiekunka lubi się rozwijać, pomyśl o kupnie książek w języku niemieckim. Dzięki temu w wolnych chwilach będzie miała zapas ciekawych powieści do czytania, a przy okazji poćwiczy język i przyswoi sobie nowe słownictwo. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z językiem niemieckim, dobrym pomysłem mogą być na przykład fiszki albo książki do nauki języka.

Coś miłego

Długie wieczory z dala od domu mogą być przytłaczające. Warto zadbać o komfort opiekunki – lekki, puchowy koc z pewnością zmieści się do jej walizki, a później zapewni przyjemne otulenie podczas zimowych wieczorów i nocy. Dobrym pomysłem mogą być też świeczki zapachowe (polecamy te sojowe, ponieważ podczas palenia parafinowych wydzielają się szkodliwe związki chemiczne). Jeśli znajoma lub bliska Ci opiekunka lubi słodkości, pomyśl też na przykład o ręcznie robionej czekoladzie z jej ulubionymi dodatkami (pistacje, a może płatki róż?).

 PolandGerman