fbpx
 

Spędzanie świąt z podopiecznym

Choć święta są dla Polaków ważnym czasem rodzinnym, to jednak różne zależności życiowe sprawiają, że czasem musimy spędzić ten czas w pracy. Jeśli czeka Cię Boże Narodzenie u  naszych sąsiadów, to warto przygotować się odpowiednio do świętowania z podopiecznym. Jak wygląda świętowanie z seniorem w Niemczech?

Spędzanie świąt z rodziną w Niemczech

Jeśli Twój podopieczny jest umówiony na rodzinne świętowanie z bliskimi, warto zadbać o jego komfort. Możesz zapytać, czy ma ochotę spędzić z Tobą czas w kuchni i przygotować jakieś tradycyjne, świąteczne danie. Możesz również zaproponować, że przyrządzisz jakąś polską potrawę, którą szczególnie lubisz – wówczas każdy będzie mógł jej spróbować. Warto wiedzieć, że Niemcy szczególną uwagę przyciągają do pierwszego dnia świąt, gdy przygotowują świąteczny obiad i spędzają czas na wspólnym kolędowaniu. Jeśli masz ochotę, możesz przypomnieć sobie kilka tradycyjnych, świątecznych kolęd, by móc włączyć się do wspólnego śpiewu.

Spędzanie świąt z seniorem

Czasem rodzina wyjeżdża na święta i wówczas senior zostaje sam z opiekunką. Warto zadbać o jego komfort – zaproponuj wspólne gry i zabawy, by senior nie czuł się osamotniony. Przed świętami możecie również przygotować razem ozdoby do udekorowania domu, na przykład wieńce adwentowe. Jeśli senior lubi szydełkować, to warto też przygotować drobne, szydełkowe ozdoby na choinkę.

Święta opiekunki z dala od domu

Świąteczny czas bez bliskich może być trudny dla opiekunki. Warto też zadbać o własne zadowolenie. Niemcy świętowanie rozpoczynają dopiero 25 grudnia, dlatego dobrze jest umówić się z bliskimi na rozmowę na internetowym czacie jeszcze 24 grudnia, tuż po ich kolacji wigilijnej. Dzięki temu będziesz mogła porozmawiać z rodziną i złożyć wszystkim życzenia.PolandGerman