fbpx
 

Zmienniczka zamiast opiekunki – co musisz wiedzieć?

Dostałaś ofertę pracy jako zmienniczka? To tymczasowa oferta pracy „na zastępstwo”, która często pojawia się np. w okresie wakacyjnym czy świątecznym. Zdarza się jednak, że praca dla zmienniczki może obejmować nawet okres kilku miesięcy. Jest to możliwe w sytuacji, gdy główna opiekunka zmaga się z problemami zdrowotnymi. Co warto wiedzieć o pracy zmienniczki?

 

Zmienniczka – pierwsza praca opiekunki

Jeśli nie pracowałaś jeszcze nigdy jako opiekunka osób starszych, ale masz już odpowiednie kwalifikacje i chciałabyś spróbować swoich sił w nowym zawodzie, spróbuj rozpocząć od mniejszych zleceń. Do takich właśnie zalicza się pracę zmienniczki. To oferty, które zwykle zapewniają pracę na kilka tygodni, a więc nie są związane z długoterminowym zobowiązaniem. Przez ten czas będziesz mogła zapoznać się z podstawowymi obowiązkami i podziałem pracy opiekunki. Oferty dla zmienniczek pojawiają się dość często, dlatego warto z nich korzystać przed podjęciem pierwszej, długoterminowej pracy. Takie przygotowanie pozwala lepiej zrozumieć specyfikę zawodu.

Jak wyglądają zarobki zmienniczki?

Za podjęciem pracy jako zmienniczka niewątpliwie przemawiają też zarobki. W sytuacji, gdy stała opiekunka chce wyjechać np. na Boże Narodzenie do rodziny, możesz wejść na jej miejsce za wyższą kwotę. Gorące okresy, takie jak czas przedświąteczny, są szczególnie dobrze płatne, dlatego wówczas możesz zarobić nawet dwa razy więcej niż zwykle. Warto korzystać z usług profesjonalnych firm zrzeszających opiekunki, ponieważ w takich miejscach możesz liczyć nie tylko na atrakcyjny zarobek związany z wypłatą w okresie świątecznym, ale też na dodatkowy bonus od firmy.

Buduj doświadczenie jako zmienniczka

Jeśli chcesz liczyć w przyszłości na wyższe wypłaty, to koniecznie rozważ pracę jako zmienniczka. To pozwoli Ci na zbudowanie większego doświadczenia. Pokaż, że jesteś dyspozycyjna i chętna do działania – pracodawcy to doceniają. Jednocześnie praca dla zmienniczki jest dobra dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę np. języka niemieckiego. Kontakt z żywą osobą pozwoli Ci lepiej podszkolić umiejętności językowe, co niewątpliwie przyda się przed podjęciem długoterminowego zlecenia.

 PolandGerman