fbpx
 

Zumba – aktywność dla tych, którzy nie lubią ćwiczyć

Nie lubisz fitnessu, a na samą myśl o wyjściu na siłownię masz dreszcze? Spokojnie – istnieje wiele innych, ciekawych aktywności fizycznych, które pozwolą utrzymać ci ciało w dobrej kondycji. Jedną z nich jest zumba. To idealna alternatywa dla osób, które nie traktują treningów bardzo poważnie, a raczej chciałyby się nieco pobawić i zresetować po ciężkim dniu. Chcesz zacząć ćwiczyć zumbę? Sprawdź, co musisz o niej wiedzieć!

Czym właściwie jest zumba?

Zumba to połączenie tańca i fitnessu. Jej podstawę stanowią kroki taneczne, zwłaszcza latynoamerykańskie oraz hip-hopowe. Taniec uzupełnia się elementami fitnessu, czyli na przykład przysiadami czy podskokami. Całość odbywa się w rytmie muzyki i jest dosyć dynamiczna, ale przy tym wesoła. Zumba to aktywność fizyczna dla osób w każdym wieku! Ćwiczą ją dzieci, dorośli i seniorzy. Przy wyborze grupy zajęciowej możesz określić swój stopień zaawansowania tak, by nie przeforsować się nadmiernie, ale też żeby nie nudzić się.

Zumba – dbanie o sylwetkę

Podczas jednej godziny zumby możesz spalić od 400 do nawet 600 kalorii (finalna liczba zależy m.in. od masy ciała). To bardzo dużo! Jeśli zależy ci na tym, by utrzymywać szczupłą sylwetkę, to zumba zdecydowanie jest rozwiązaniem dla ciebie. Dwa treningi w tygodniu wystarczą, by cieszyć się dobrą kondycją i uniknąć odkładania się nadmiernych kilogramów.

Zumba – jak zacząć?

Boisz się, że nie znasz kroków tanecznych i nie poradzisz sobie z tempem? Nie martw się! Grupy dla początkujących dostosowują poziom do laików, więc nawet osoba, która nigdy nie tańczyła, nie będzie miała problemu z załapaniem rytmu.PolandGerman